ZaraHome

Uygulama açıklaması: 

ZaraHome mobil uygulaması. Uygulama ile zaraHome kataloğundaki ürünlere göz atabilirr ve güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Mutfak, banyo, oturma odası, yemek odası, kokular, aksesuarlar, çocuklar gibi kategoriler ve onlarca alt kategori altında sınıflanmış ürünleri keşfetmek oldukça pratik. Ek olarak ürün arama filtreleme seçeneklerine, ürün özellikleriyle gönderim bilgisi gibi ayrıntılara erişmek de mümkün.

erişilebilirlik notları

uygulama beklentimin aksine oldukça erişilebilir çalışıyor. Ürün kategorileri ve alt kategorileri ekran kalabalığı yaratmakla beraber genişletip daraltılabiliyor, ürün listeleri görüntülenebiliyor, ürünler filtrelenebiliyor, ürün özellik sayfaları temiz, ürünlere özel seçimler VoiceOver ile çalışıyor, ürünler sepete veya alışveriş listelerine eklenebiliyor, sepete kolayca düşülebiliyor, alış veriş listelerine erişilebiliyor ve alışveriş tamamlanabiliyor. Elbette, kusursuz ve erişilebilir online alışveriş deneyiminin gelişmesi için bazı yaratıcı çözümlere ihtiyacı var. Fakat, uygulamanın en azından varolan işlevlerini erişilebilir sunduğunu da söylemeliyim.

uygulama yorumu

çevrimiçi erişilebilir alışveriş deneyimi çok boyutlu bir konu elbet. Kitap ve teknoloji gibi ürün görselinin önemsiz olduğu alanlar dışında henüz tam sezgisel ve güvenilir bir modele ulaştığımızı söyleyemem. Bu sebeple, arayüzü erişilebilir olan uygulamaları kullanıma uygun bulmak gibi ortalama bir çözümle yetiniyoruz şimdilik. Bu açıdan bakarak, uygulamayı körcül ürün ayrıntısı sunmada yetersiz olsa da, genel alışveriş deneyimi sorunsuz olduğu için öneriyorum.

Uygulama kategorisi: 

alışveriş

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Tüm butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz