yazaroku.com

Uygulama açıklaması: 

YazarOku.Com , 55'den fazla ulusal gazetedeki 3000'e yakın köşe yazarının günlük köşe yazılarını topluca takip edebilmeniz amacıyla hizmet veren, internet dünyasında fenomen haline gelmiş ödüllü bir projedir. Bir çok köşe yazarı projemizden köşe yazılarında bahsetmiştir; Hıncal Uluç'tan Selahattin Duman'a, Mehmet Demirkol'dan Uğur Meleke'ye kadar..

YazarOku.Com olarak, Iphone ve Ipad kullanıcıları için bu platformlara özel geliştirdiğimiz uygulamalar ise tamamen ÜCRETSİZ'dir ! Tamamen ÜCRETSİZ uygulamalarımızda bulabileceğiniz özellikler:
- İstediğiniz herhangi bir tarihteki köşe yazılarını arayabilmek.
- Köşe yazılarını kategorilere göre filtreleyebilmek.
- Köşe yazılarını gazetelere göre filtreleyebilmek.
- En çok okunmaya göre, isme göre veya yazar reputasyonuna göre köşe yazılarını sıralayabilmek.
- Yazar adına göre arama yapabilmek.
- Favori yazarlar listenizi oluşturabilmek ve favori yazarlarınızın son yazılarını hızlıca takip edebilmek.
- İstediğiniz köşe yazarının tüm geçmiş yazılarını okuyabilmek.
-köşe yazılarını sesli okuyabilmek.
- Facebook ve Twitter'da , okuduğunuz yazıları paylaşabilmek.

erişilebilirlik notları

uygulama aşağıdaki ipuçlarıyla erişilebilir olarak kullanılabilmektedir.
1. uygulama butonları biraz tuhaf etiketlenmiş. fakat yine de etiketler işaret ettikleri işlevleri çağrıştırdığından çok önemsenmeyebilir.
2. uygulama arayüzü sekmelere ayrılmış gibi görünüyor fakat ilgili sekmelere tıklamak mümkün olmuyor. bunun yerine sekmelerin hemen yanında bulunan ve sekmelerle aynı sıra düzenine bağlı butonları kullanmak gerekiyor.
3. favori ekleme ve çıkarma işlevi de biraz tuhaf tasarlanmış. aynı işlevi yerine getiren iki buton bulunması biraz kafa karıştırıyor fakat zamanla mekanizmaya alışacaksınız.
4. son olarak: favori listenizdeki yazar sayfalarının yanında bulunan iki etiketsiz buton da aynı işlevi(yazarın tüm yazılarını) çağırıyor.

uygulama yorumu

uygulama arayüzünü beğendim. köşe yazarı takip etmenin çok daha işlevsel yolları var aslında, ama bu uygulama teknik bilgisi kısıtlı veya zamanı az kullanıcılar için konfor sağlayacaktır.

Uygulama kategorisi: 

Haberler

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz