yakety yak diary

Uygulama açıklaması: 

yakety yak diary, hayatınızdaki önemli anları kaydetmenin en kolay ve keyifli yoludur. uygulamayı kullanarak günlük tutabilir, tuttuğunuz günlüklere metnin yanısıra fotoğraf ve ses içerikleri ekleyerek anılarınızı zenginleştirebilirsiniz. uygulama temel içerik biçimlerine ek olarak günlük girişlerini etiketlemenize de imkan verir. böylelikle anılarınızı organize etmek ve gerektiğinde günlük içinde arama yapmak kolaylaşır.

yakety yak diary birden fazla günlük oluşturmanıza da imkan verir. böylelikle ev, iş, özel hayat gibi farklı kategorilerdeki anılarınızı ayrı günlüklere kaydedersiniz. bu günlüklerin renkleri özelleştirilebilir, adları daha sonra değiştirilebilir ve dilenirse tamamen silinebilir.

yakety yak diary, kolay erişilebilir takvim görünümüyle anılarınızı her gün için tek bir girişte toplar. böylece tek bir gün için onlarca bağımsız girişle boğuşmak zorunda kalmazsınız.

yakety yak diary, dropbox senkronizasyon desteğine de sahiptir. böylece içeriklerinizi dropbox hesabınızda güvenle yedekleyebilirsiniz.

yakety yak diary, günlüklerinizi parola ile korumanıza da imkan verir. uygulama için bir parola ayarladığınızda, belirlediğiniz zaman aralığına bağlı olarak parola sorulacaktır. isterseniz parola yerine Touch Id kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

yakety yak diary, günlük girişlerinizi facebook, twitter veya mail olarak paylaşma seçeneği de sunmaktadır. paylaşma seçeneklerine ek olarak günlük girişlerinin pdf çıktısını da alabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama aşağıdaki ipuçlarıyla birlikte erişilebilir olarak kullanılabiliyor.
1. günlük giriş ekranını ilk açtığınızda sizi karşılayan tanıtım bilgilerini aşmak için sayfayı sağa kaydırmanız ve dördüncü sayfanın sonundaki "başlayın" butonuna dokunmanız gerekiyor. sayfa kaydırma hareketini giriş ekranındaki içerik türleri arasında rahat geçiş yapmak için daha sonra da kullanabilirsiniz.
2. ana ekranda listelenen günlüklerin yanlarındaki düzenle ve sil butonları ilk etapta kafanızı karıştırabilir. bunun sebebi "personal" isimli günlüğün silinemez oluşudur. standart olarak düzenle ve sil butonları süpürme yönüne göre günlüklerin sağında bulunur.
3. günlük girişi ekranında yan yana iki etiketsiz buton göreceksiniz. bunlardan süpürme yönüne göre solda olanı, tarih seçiciyi açar ve tarih seçimini onaylamak için "done butonu belirir. yandaki ayarlanabilir barların çalışıyor gibi gözükmeleri sizi aldatmasın; bu şekilde tarih seçiciyi aktif etmedikçe tarihi değiştiremezsiniz. süpürme yönüne göre sağdaki etiketsiz buton ise, konum bilgisini açar kapatır.
4. yeni günlük oluşturma ekranında, color metin etiketinden "cancel" butonuna kadar yan yana 5 adet etiketsiz buton daha bulunuyor. bu butonlar günlük için sırasıyla, turuncu, morun bir tonu, kırmızı, turkuaz ve mor renklerinden birini seçmeye yarıyorlar
5. uygulama parola ekranı da yeterince erişilebbilir ve sezgisel değil. 4 haneli olan parolayı ayarlarken bu rakamların iki kez girilmesi gerektiğini unutmayın.

uygulama yorumu

uygulama metnin yanında ses, fotoğraf ve konum bilgisi desteği sağladığından daha önce tanıttığımız "time line" ve "personal diary" gibi basit günlük tutma uygulamalarının bir tık üzerinde yani orta seviyede bir günlük tutma uygulaması olarak değerlendirilebilir. bununla birlikte metin editörünün biçimlendirmeye izin vermemesi ve hepsinden önemlisi her gün için sadece tek bir giriş tutabilmesi gibi önemli kusurları var. özellikle her güne karşılık tek giriş fikri, etiketleme ve birden fazla günlük oluşturma özelliklerinin avantajlarını zayıflatan kötü bir tercih. tabi tam aksine her güne karşılık tek bir giriş görmenin açıklamada da söylendiği gibi kalabalığı azaltacağı da düşünülebilir. tercih meselesi... sonuç olarak, basit günlük tutma uygulamalarının bir seviye üstü özelliklere sahip olmasına rağmen kullanımı kolay bir uygulama.

Uygulama kategorisi: 

Yaşam tarzı

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz