pCloud

Uygulama açıklaması: 

pCloud, müzik, resim, video ve belgeler gibi kişisel dosyalarınızı saklamanın güvenli ve güçlü bir yolunu sunuyor. dosyalarımızı kolayca yedeklemek ve tüm aygıtlarımızdan nerede olursak olalım onlara ulaşmak isteriz. bu yüzden cloud servisleri iyi birer çözümdür. pCloud bu işi kolay, güvenilir ve hızlı biçimde yapabileceğiniz bir cloud servisidir. üstelik 10 gb depolama alanı da ücretsiz!

otomatik yedeklemek, fotoğraflarınızı görüntülemek, video ve ses dosyalarınızı indirmeden oynatabilmek, cryipto desteğiyle istemci seviyesinde dosyaları şifreleyerek üçüncü kişilerin dosya operasyonlarını takibini önlemek, tek dokunuşla pCloud hesabı olmayan kişilerle dahi dosyalarınızı paylaşabilmek ve tüm değişiklikleri anında diğer aygıtlarınızla eşitleyebilmek pCloud kullanarak yapabileceğiniz şeylerden bazılarıdır. pCloud windows, mac, linux ve iOS için uygulamalara sahiptir. böylece, dosyalarınız tüm aygıtlarınızda senkronize ve güvende olmaya devam ederken, onlara dilediğiniz aygıttan ulaşıp eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. dilerseniz, pCloud web uygulamasıyla web tarayıcınızdan da uygulamada sunulmayan geniş özelliklere ulaşabilirsiniz.
özellikler:
*hesap oluşturarak 10 gb depolama alanıyla başlayın; daha sonra dilerseniz ihtiyacınıza göre 2 tb'ye kadar aylık, yıllık ve ömür boyu planlardan birini seçebilirsiniz.
*video ve fotoğraflarınızı otomatik pcloud alanınıza yedekleyerek cıhaz alanınızdan tasarruf edebilirsiniz.
*boyutu ne olursa olsun dosyalarınızı pCloud hesabınıza yükleyebilirsiniz.
*dosya ve klasörlerinizi dilediğiniz kişilerle dilediğiniz süreyle paylaşabilirsiniz.
*klasörlerinize başkalarının da erişmesini sağlayabilir, onları klasöre erişmek için davet edebilir ve tüm erişim ayarlarınızı kolayca yönetebilirsiniz.
*kişilere, klasörlerinize dosya yükleme izni verebilir, böylece dostlarınız, aileniz, veya çalışma arkadaşlarınızla hesabınızın yetkilerini onlara vermeksizin işbirliğine ve dosya transferine girebilirsiniz.
*dosyalarınızı diğer uygulamalara gönderebilir, diğer uygulamalardan da pCloud hesabınıza rahatça dosya yükleyebilirsiniz.
*seçtiğiniz dosyaları çevrim dışı kullanılabilir olarak ayarlayarak bu dosyalara internet bağlantınız yokken de erişebilir, çevrim dışı dosyaların indirme işlemleri için wifi veya hücresel ağlar arasından seçim yapabilirsiniz.
*crypto desteği sayesinde, dosya trafiğinizi şifreleyerek arşivinizi daha yoğun bir güvenlikle koruyabilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama oldukça erişilebilir olmakla birlikte aşağıdaki küçük problemler gözlenmiştir.
1. arayüzdeki menü mekaniği biz körler için yeterince sezgisel değil ve bazı erişilebilirlik hataları ekranı yanlış keşfetmemize neden oluyor. bu yüzden mekaniğe alışmak ve erişilebilirlik hatalarını farketmek biraz zaman alabilir.
2. uygulamanın kendi media oynatıcısı var fakat, buradaki sorun media dosyasında ileri geri hareket etmenin fazlaca tesadüfi olması; bu kısım pek rahat değil.

uygulama yorumu

bu uygulama benim önerdiğim cloud servislerinden. zira, hem windows tarafında hem de iOS tarafında rahat bir kullanımı var, temel prensibi özel bir yedekleme yolu gösterilmedikçe dosyaları karşıya yükleyip oradan açmak olduğu için senkronize olmasını istemediğiniz dosyalar için ayrı ayar yapmakla uğraşmıyorsunuz. uygulamanın windows sürümü sanki bir sabit disk gibi bilgisayarınıza yerleşiyor ve tüm dosya işlerini bu şekilde hallediyorsunuz. diğer cloud servislerinde aynı işi yapmak için sizin özel ayarlar yapmanız gerekiyor. ayrıca, pCloud web uygulamasında sunulan uzaktan dosya yükleme ve yedekleme gibi özel seçenekler de cabası. kısacası bu servis az ayarla konforlu seçenekleri sunmayı başarmış. kişisel kullanım senaryomu da söyleyeyim, ben buraya izleyeceğim filmlerin ses dosyalarını atıp stream ettiriyorum, çok pratik oluyor. cloud üzerinden video oynatma için başka çözümler kullanıyorum.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz