lig radyo

Uygulama açıklaması: 

Spor radyosu Lig Radyo'nun IOS uygulaması ile spor haberlerine ilk siz ulaşın
Ocak 2006'da yayın hayatına başlayan Lig Radyo, günümüzde birçok şehirden yaptığı yayınlarla geniş dinleyici kitlesini spor ve müzikle buluşturmaktadır.
Lig Radyo, bu özelliğiyle Türkiye'nin en büyük bölgesel radyosu konumundadır. Lig Radyo aynı zamanda uydu alıcısı ve www.ligradyo.com.tr adresinde hizmet
veren internet sitesi ve mobil uygulamaları aracılığıyla sporseverlere dünya çapında erişim olanağı sağlamaktadır.
Soru, öneri ve görüşlerinizi 0 (212) 449 30 00 veya [email protected] adresine iletebilirsiniz.

erişilebilirlik notları

uygulama derli toplu ve küçük erişilebilirlik problemlerine rağmen kullanılabilir görünüyor. uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan etiketsiz iki butondan süpürme yönüne göre soldaki uygulama menüsünü, sağdaki ise canlı yayını açıyor. canlı yayın ekranında da sağdaki dokunulabilir buton oynatma ve duraklatma işlevi görüyor. yine her hangi bir haber içerisindeyken geri butonunun yanındaki etiketsiz buton da paylaşma menüsünü açıyor.

uygulama yorumu

geliştiricisinin ilgilenmediği bir başka radyo uygulamasıyla daha karşı karşıyayız. fakat yine de arayüzün beklediğimden daha derli toplu olduğunu söylemeliyim. buna rağmen gerek haber içeriğinin hali hazırda zayıf olması, gerek canlı yayını radyo kulesinden dinleme olanağının bulunması vve podcastlara da soundcloud üzerinden ulaşılabiliyor oluşu uygulamayı gereksiz kılıyor.

Uygulama kategorisi: 

Spor

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz