HextoAscii

Uygulama açıklaması: 

HextoAscii, adından da anlaşılabileceği gibi ascii karakter setindeki karakterler için standart dönüşümleri pratik şekilde sağlayan basit bir uygulamadır. uygulama aracılığıyla genişletilmiş ascii tablosundaki karakterlerin decimal, hex, karakter ve binary değerleri arasında hızlıca geçiş sağlanabilmektedir. uygulama, karakterler için iki yönlü sorgulama imkanı vermekle kalmayıp, birden fazla karakter için de sonuç gösterebilmektedir. ek olarak uygulama içinden ascii tablosuna erişim sağlamak da mümkündür. uygulama tüm bu özellikleri oldukça basit bir arayüz ile sunuyor.

erişilebilirlik notları

uygulama aşağıdaki küçük ipuçları yardımıyla erişilebilir olarak kullanılabiliyor.
1.süpürme yönüne göre sağdaki sayısal tuş takımında bir değer girebilmek için "add butonuna dokunmak gerekiyor. aynı sıradaki "clear butonu da girdiyi temizlemeye yarıyor.
2. uygulama ana ekranında "delete" butonunun yanındaki etiketsiz butonlar sırasıyla: ayarlar, paylaşma, "bookmarks ascii tablosu" ve yardım ekranlarını açıyor.

uygulama yorumu

markette özellikle unicode karakter setlerini kapsayan daha geniş uygulamalar olmakla birlikte, bu tip bir ascii referansına çevrim dışı erişmek fena fikir değil. ek olaarak uygulamanın unicode desteği vermediğini de unutmayın.

Uygulama kategorisi: 

Yardımcılar

Uygulama erişilebilir mi?: 

Tamamen erişilebilir

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz