cnn turk

Uygulama açıklaması: 

CNN Türk iPhone uygulaması, CNN Türk izleyicilerine tam teşekküllü bir haber portalını yanlarında taşıma imkanı sağlamaktadır.
iOS 7 işletim sistemi göz önüne alınarak yeniden tasarlanan CNN Türk iPhone uygulaması kullanışlı ara yüzüyle hızlı ve günceldir.
Günün en önemli haberlerini takip etmekle kalmayacak, CNN Türk canlı yayınına dilediğiniz an her yerden bağlanabileceksiniz.
Flaş haberlerin ve gündem yaratan tartışmaların video ve fotoğrafları her an elinizin altında olacak.
En son haberler, finansal göstergeler, hava durumu, sosyal medya entegrasyonları uygulama içerisinde yer almaktadır.
Bunun yanı sıra CNN Türk iPhone uygulaması, Türkiye’nin en çok tercih edilen ve güvenilen haber televizyonu CNN Türk’ün canlı yayınına her yerden ulaşım imkanı sağlamaktadır.

erişilebilirlik notları

haber içi gezintide ciddi sıkıntılar mevcut, bazı haber içerikleri daha erişilebilir görünürken bazılarında ise imleç belirli yerlerde takılıp kalıyor ve hiç bir şekilde navigasyon yapılamıyor. ek olarak yoğun bir reklam bombardımanına maruz kalıyoruz, üstelik uygulamaya güvenilmediğinden olacak reklam kaldırmak için uygulama içi satın alım veya abonelik modelini dahi düşünmemişler. canlı yayın ise tahmin edebileceğiniz üzere pek rahat değil. radyo yayını kolayca açılıp kapatılabiliyor ama tv yayınında, döndürülen ekrandaki kontrollere odaklanmakta zorlanılıyor. bunların dışında süpürme yönüne göre en solda bulunan menüyü açarak haber kategorilerine, yayın akışına ve programlara vs erişebiliyoruz. burada da iki küçük problem var;
1. ana menü işlevleri ekranın en altında toplanmış olduğundan süpürmeye ekranın en sonundan başlamak gerekiyor.
2. haber kategorileri birbiri altına açılıyor fakat VoiceOver ile anons edilmediklerinden ilk tıklamada hiç bir şey değişmediği zannedilebiliyor.

uygulama yorumu

diğer televizyon uygulamaları ilgimi çok çekmediği için üzerlerine gitmedim ama, ülkenin üç beş haber kanalı var zaten, bu kanalların mobil uygulamaları bu kadar kötü tasarlanmamalı, amatör görüntü vermemeli.

Uygulama kategorisi: 

Haberler

Uygulama erişilebilir mi?: 

Kullanılabilir durumda

Düğme etiketleri: 

Bazı butonlar etiketli

Uygulama ücretli mi?: 

Ücretsiz