Makaleler

 • pandeminin gölgesinde: 15 eylül Apple etkinliğinden satır başları

  Bu pandemi süreci hepimizin hayatını az ya da çok değiştirmişe benziyor. Normalde, Apple’in eylül etkinlikleri şişman kadının sahneye çıkmasıyla yani yeni iPhone’ların tanıtılmasıyla sonlandırılırdı. Bu gelenek, geçen yıl ki sunumu servislerin domine etmesiyle biraz sarsılmış olsa da eylül ayının yeni iPhone ayı olduğunu hepimiz biliriz. Fakat, pandemi her şeyi değiştirdiği gibi bu rutini de bozdu ve yeni iPhone’ların tanıtımı ekim ayına kaldı. yine de elimizde yeni iPad ve apple watch modelleriyle yeni bir servis var, hepsine sırasıyla bakacağız.

  Kategori: 

 • İos'te braille tablosu kullanımı

  İphone'da braille tablolarının kullanımı

  Önemli notlar

  Anlatımda Belirtilen İşlemleri uygulayabilmeniz için, sisteminizde en az ios 13 Bulundurmanız gerekmektedir.
  Eğer takıldığınız bir yer olursa lütfen bana [email protected] mail adresinden ulaşın.
  Braille tablosu nedir?

  Braille tablosu, Ekrandan Braille girişi kullanılırken, hızlıca dil değiştirerek, veya aynı dil için üretilmiş farklı tablolar arasında dolaşarak, size hız kazandıran bir iOS özelliğidir.

  Nasıl kullanılır?

  Kategori: 

 • haydi watsap kuralım, uygulamada bildirimler

  watsap uygulamasında ilk yazımızda, uygulamayı kurmuş, ve ayarlarına kısaca bir göz atmıştık, şimdi ise, temel olarak detaylı bir inceleyeceğiz.

  watsap önemli bildirim ayarları:

  bilgisayarlarımızda veya telefonlarımızda herhangi bir uygulama yüklediğimizde, uygulama, varsayılan ayarlarıyla gelir.

  buda tabi biz kullanıcıları birhayli yorar

  watsapda bu uygulamalardan biridir, temel olarak kendi hazır ayarlarıyla gelir, ve bizler kişisel olarak değiştire biliriz, ozaman haydi, değiştirelim.

  Kategori: 

 • Haydi, watsap kuralım

  merhaba değerli okurlar, bu yazımda sizlere, sıklıkla kullanılan, ve watsap uygulamasını henüz kurmayanlar için, watsap kurulumunu ve kullanımını anlatacağım.

  giriş:

  öncelikle bilinmelidirki teknoloji günümüzde çok yaygın olarak kullanılmakta,
  eskiden sadece sesli olarak telefonlaşma varken, şuanki dönemde artık teknoloji belli bir boyuta geldi, ve çok farklı konumlara yerini bıraktı.

  bu durumda, artık kandillerde, özel günlerde aramak yerine fotoğraf gönderiyor, mesaj atıyoruz,
  aslında teknoloji bizlere hem yarar oldu, hemde zarar.

  Kategori: 

 • NVDA, ARTIK ÇOK DAHA HIZLI

  merhaba arkadaşlar, nvda 2019.3 beta 1 sürümünü bilgisayarıma kurdum. İnanın ki artık NVDA, artık jaws'tan daha hızlı. Şöyle belirteyim, donanımı düşük bir bilgisayarım vardı eskiden kalma. ona bu sürümü kurdum. ve gerçekten çok şaşırdım. nvda, son güncellemelerle zaten hızlanmıştı ama bu gerçekten beklemediğim bir şeydi. nasıl yaptılar, bu kadar nasıl geliştirdiler hala aklım almıyor. nv access ekibini ve nvda'nın gelişmesine katkı sağlayanları gerçekten takdir etmek lazım. Bu kadar düşük donanımlı bir bilgisayarda bu kadar hızlı çalışması çok sıradışı geldi.

  Kategori: 

 • IPHONEDA METİN KOPYALAMAK

  iPhone'da metnin üzerine üç parmakla dört kez tıklanarak metnin kopyalanması mümkün; ama metnin tamamını veya bir kısmını seçmek, metni paylaşmak ve yapıştırmak gibi metin düzenleme işlemlerini pratik bir şekilde yapmak isteyenler için rotor hareketini bilmek önemlidir.

  Kategori: 

 • iOS kullanıcı deneyimine bir bakış 3: bildirim modelinin kalbine yolculuk

  merhabalar. iOS kullanıcı deneyimini kurcalamaya devam ediyoruz. şimdi de son yazımızda sözünü verdiğimiz gibi iOS bildirim modelini masaya yatıracağız. ama bunu yaparken zaman zaman o yazıya referans vereceğimizden eğer hala okumamışsanız, mobil bildirim modellerini incelediğimiz yazıyla başlamanız iyi olabilir.

  Kategori: 

Sayfalar

Makaleler beslemesine abone olun.