Mac'te mp3 indirme ve itunes ile zil sesi yapma

Arkadaşlar mac'te mp3 indirebileceğim bir site yada ücretsiz bir uygulama var mı? Ve indirdiğim dosyayı nasıl iphone'umda zil sesi yapabilirim?

Forum kategorisi: 

Ynt: Mac'te mp3 indirme ve itunes ile zil sesi yapma

Merhaba. Windows'tan geçmeden önce kullandığınız herhangi bir site varsa, yine safari üzerinden de kullanmaya devam edebilirsiniz. Siteler ve TTNET müzik ihtiyacımı giderdiğinden, açıkçası bir uygulama var mıdır bilemiyorum. Site olarak youtube-mp3 dönüştürücüyü önerebilirim. Sadece MP3 için değil, safari üzerinden yaptığınız tüm indirmeleri takip etmek için, indirme işlemi sırasında, safari uygulamasındayken, CMD + Option + l ile indirlenleri görüntüleyebilir, indirilenler tablosuyla etkileşime gitip, o an indirdiğiniz öğenin üzerindeyken tekrar etkileşimde bulunup, ne kadar hızla indirildiğini, ne kadar süre kaldığını ve o an % kaç olduğunu takip edebilirsiniz.
Zil sesi konusuna gelince, Windows üzerindeki iTunes'ta bunu yapıp yapmadığınızın bilgisini verirseniz, izahatı o kapsamda yapmaya çalışırım.

Ynt: Mac'te mp3 indirme ve itunes ile zil sesi yapma

Pekala, karışık olmayacak şekilde tarif etmeye çalışayım. Öncelikle iTunes arşivinize, zil sesi yapmak istediğiniz parçayı eklemelisiniz. Bunun için, iTunes uygulaması üzerindeyken, CMD + O ile yeni arşiv ekleme penceresini açın. İstediğiniz parçayı bularak, ekle butonuyla iTunes'a ekleyin. Bundan sonra, mzükler radyo düğmesi ve yine müziklerim radyo düğmesi seçiliyken, müzikler tablosuyla etkileşimi girin. İstediğiniz parçanın üzerindeyken, kestirme menüsü dediğimiz menüye ulaşmak için, CTRL + Option + Shift + M tuşlarına basın.
Aşağı doğru ilerleyerek bilgi veri tıklayın. Burada seçenekler radyo düğmesini işaretleyin ve ilerleyerek sarma alanıyla etkileşime girin. Başlat onay kutusunun bir sağında, 0 olarak değer girili bir metin alanıyla karşılaşacaksınız. Eğer başlatmak istediğiniz saniye 0 ise buraya dokunmayın. Değilse, herhangi bir değer girmek için, dakika saniye cinsinden iki nokta ile ayırarak, dakika : saniye şeklinde değerleri girin. Sağa doğru ilerleyerek, durdur onay kutusundan sonraki metin alanına, başta girili olan değerin 40 saniye fazlasını ekleyerek girin.
Return tuşuna basarak müzikler tablosundaki parçanıın üzerine geri döneceksiniz. Yine kestirme menüsüyle AAC sürümünü yarat seçeneğini tıklayın. Birkaç saniye içerisinde, üç ton sesiyle, gerçek sürümün bir altında AAC sürümüyle aynı adda bir parça bulacaksınız. AAC sürümlü parçanın üzerindeyken yine kestirme menüsüyle Finder içinde göster deyin. Gelen pencerede başka hiçbir şey yapmadan CMD + C ile öğeyi kopyalayın. Dosyanın adıyla beraber M4A şeklinde bir uzantı seslendirilecektir. Kopyaladıktan sonra, CMD + W ile pencereyi kapatın ve istediğiniz herhangi bir yere, örneğin belgeler (CMD + Shift + O), CMD + V ile yapıştırın.
Sonra iTunes uygulamasına dönerek, parçaya ait gerçek sürümü ve AAC sürümünü CMD + BackSpace tuşuyla silin. Tekrar Finder üzerine gelerek dosyayı kopyaladığınız pencereyi açın. M4A uzantılı dosyanın üzerindeyken Return tuşuna bastığınızda, bir metin alanıyla ad değiştirme kısmı gelecektir. Return tuşuna bastıktan sonra, hiçbir şey yapmadan etkileşimde bulunun. Metnin sonunda olduğunuzdan emin olduktan sonra, bir kez BackSpace tuşuna basın ve sondaki A harfini silin. Bunun yerine R yazın ve tekrar Return tuşuna basarak, gelen uyarıya, M4R olarak kullan deyin. Sonrasında dosyayı çift tıklayarak açın.
İşlemlerde sıkıntı olmadıysa, iTunes ses tonları arşivinize parçayı otomatikmen atmış olacaktır. Bundan sonra, ses tonlarınızın yedeklendiğinden emin olmak için, Mac'inize iPhone'unuzu bağlayın, iPhone açılır düğmesini tıklayarak, nelerin eş zamanlanacağı seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer ses tonları eş zamanlanmak için ayarlandıysa, eş zamanla diyerek, zil tonunu iPhone'unuza aktarabilirsiniz. Bundan sonra, zil sesleri bölümünde yaptığınız parçayı bulabileceksiniz.
Biraz uzun oldu ama, herhangi bir sıkıntı olursa, bu başlık üzerinden tekrar yardımcı olabilirim.