Mac üzerinde windows uygulamaları nasıl çalıştırılır?

Merhaba Mac üzerine windows uygulamaları nasıl çalıştırılabilinir? Wine adıyla bir uygulamadan bahsediliyor. Erişilebilirmidir veya nedir çözümü? Fine reader kullanmam gereklidir.

Forum kategorisi: 

Ynt: Mac üzerinde windows uygulamaları nasıl çalıştırılır?

Merhaba Sarper abi, anladığım kadarıyla fine reader programını mac üzerinde nasıl kullanabileceğini soruyorsun. Fine reader in lisanslı olmak üzere satın alabileceğin bir versiyonu var. Bundan önce de tam hatırlamamakla birlikte, 15 günlük bir deneme sürümü olduğunu biliyorum. Fine reader in resmi sitesinden demoyu indirip, erişilebilirliğini test edebilirsin.

Ynt: Mac üzerinde windows uygulamaları nasıl çalıştırılır?

Elimde windows üzerindeçalışan versiyonu bulunmakta tekrardan açıkçası maliyet ödeme taraftarı değilim. Kendi geliştirmelerimle modifiye ettiğim bir versiyon bu sebeple sadece windows nasıl çalıştırılabilir onu merak ediyorum. Sanal makine yöntemini biliyorum. Fakat birde wine ile çalıştırma yöntemi varmış bu erişilebilirmidir? Onu sorgulamak lazım.

Ynt: Mac üzerinde windows uygulamaları nasıl çalıştırılır?

selamlar
sanal makina ile ilgili üste cevap vermişler
ben FineReader OCR Pro kullanıyorum
mac osx için olan sürümü gayet erişile bilir
windowsta lisanslı bir sürüme sahip deıilsen osx sürümü işini görür.
windows lisansın varsa acava o lisansı osx sürümü için kullanamazmısın.
ayrıca FineReader OCR Pro için osz üzerine başka şekillerde kurula biliyor ama yasal deıil taviki bu sebeple tavsiye etmem.
saygılar