mac sıfırlama

mac sıfırlarken flashdiske os x oluşturduktan sonra options tuşuna basılı tutarak açtım fakat kurduğum os x eskisinin üzerine kuruldu. nerede eksiğim var?

Forum kategorisi: 

Ynt: mac sıfırlama

Merhaba Nebi.
Öncelikle disk izlencesi üzerinden var olan sistem diskini silip o şekilde kurman uygun olan sıfırdan bir oSX kurulumu istiyorsan. Değilse yazdığın durum gerçekleşecektir.
Sevgiler.

Ynt: mac sıfırlama

Şu an Mac yanımda değil kontrol edemiyorum, fakat sistemin kayıtlı olduğu macintosh hd şeklinde görünen bir disk olması lazım diskler içersinde.
Dmg olarak gördüğün disk program kurulumu için açmış olduğun bir imajın ordaki kopyasıdır. Sen sistem diskini silmelisin. Ben bu işi yaptığımda VO susmadı. İşlem bitince bilgisayarı option tuşuna ve r harfine basılı tutarak başlat, ardından VO için cmd+f5 bas. Zira kurtarma diskinde VO direkt açılmaz. Çıkan sesi anlayabiliyormusun sistemi silmeden önce yine bilgisayarı yukarıda verdiğim şekilde kurtarma modunda başlat ve VO'yu açıp sesi dinle. Anlayabileceksen önce diski silip ardından izlenceden diski sil. Sihirli elma blogunda bu işlemi görenlere yönelik anlatmış yazar, fakat oradaki işlemler de sana yardımcı olur.
Google üzerinde yapacağın "Mac'ı sıfırlama sihirli elma" benzeri bir aramayla yazıya ulaşabilirsin. Ben Sıfırlama işlemini uzun bir süredir yapmadım. Birçok şeyi aklımda tutmak yerine o ara yaparak öğrendiğim veya hatırladığım için detaylı bilgi veremedim. İyice araştırıp emin olmadan işlemi gerçekleştirip sorun yaşaman durumunda kulağımı çınlatmaman için yazıyorum bunu ;)

Ynt: mac sıfırlama

merhaba orada iki disk görünüyor biri birinci diğeri ikinci düzey. ikisi de Macintosh hd. birinde sil sekmesi var ama onda da boş alanı sil var. bu nasıl olacak?